Hotel Mlýn - Vodní elektrárna

Hotel v centru města na břehu řeky Vltavy se zelenou energií z vlastní vodní elektrárny

Energetické řešení Hotelu zahrnuje malou vodní elektrárnu, tepelná čerpadla, rekuperaci tepla a zateplení fasády.

Budova současného hotelu byla v minulosti mlýnem, který byl vystavěn na náhonu propojujícím horní řečiště se spodním tokem meandrující Vltavy. V rámci projektu přestavby industriální budovy na hotel, byla i nově zřízena malá vodní elektrárna. Tato elektrárna se sestává ze dvou soustrojí – neregulované a regulované Kaplanovy turbíny o celkovém výkonu 65kW. Roční výroba při průměrných průtocích pokrývá celou spotřebu hotelu, přebytky jsou pak zužitkovány v distribuční síti. Hotel je energeticky úsporný, protože při rekonstrukci bylo umožněno objekt zateplit. Navíc se prostřednictvím tepelných čerpadel využívá tepelné energie z vody proudící náhonem, což dále zvýšilo energetické úspory. Strojovna hotelu je osazena dvěma duálními tepelnými čerpadly, která v zimním období vytápí hotel, v letním období klimatizují objekt a v průběhu celého roku pak ohřívají užitkovou vodu. Energeticky přínosný je rovněž systém rekuperace vzduchu ze společných prostor.

Hotel Mlýn kromě unikátní polohy, neopakovatelných výhledů a výborného servisu tak představuje    i zcela neobvyklou kombinaci prvků umožňující ekologický provoz – využívá kinetické energie vody instalací malé vodní elektrárny, využívá skupenského tepla vody prostřednictvím tepelných čerpadel a současně spoří energii zateplením objektu s využitím rekuperace vzduchu z vnitřních prostor.


Zpět


Z fotogalerie


Venkovní
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Hotel Mlýn v Českém Krumlově hodnocení